Jakich kolorów ubrań nie łączyć?

kolorowe ubrania

Mówi się, że w modzie jest wszystko dozwolone. Prawda jest jednak taka, że osoby, które nieumiejętnie łączą ze sobą elementy strojów, faktury, barwy, mogą wyglądać na przebrane a nie ubrane. Warto zatem dowiedzieć się, jakich kolorów ubrań nie łączyć ze sobą, a jeśli mamy z tym naprawdę spory problem, to warto skorzystać z podpowiedzi stylistów! Marka Dastan oferuje porady stylisty online, co pozwoli uniknąć jakiejkolwiek wpadki, nie tylko dotyczącej kolorystyki ubrań!

Ile kolorów ubrań można ze sobą połączyć

Generalnie, im mniej kolorów tym lepiej. Przyjęła się zasada, że należy łączyć ze sobą trzy odmienne barwy. Przesada może prowadzić do wspomnianego efektu bycia przebranym, a nie ubranym zgodnie z gustem, stylem, pewnymi kanonami.

Ciepłe i zimne kolory ubrań

Najlepiej trzymać się złote reguły, że ciepłe odcienie najlepiej prezentują się z innymi ciepłymi i odwrotnie, zimne z zimnymi. Nie warto tego mieszać. Jeśli chodzi o ostre kolory, to tutaj z kolei panuje zasada, że jeden element w jaskrawej barwie wystarczy. Stworzenie stylizacji z wielu elementów w jaskrawych barwach może wypaść komicznie.

Koło barw

W Internecie znaleźć można bez problemu tak zwane koło barw, które ułatwi nam dobieranie poszczególnych kolorów i łączenie ich. Zasada jest prosta: łączymy kolory ubrań, które leżą po przeciwnych stronach koła, a nie łączymy tych, które znajdują się obok siebie.