3 miejsca w Polsce, w których naprawdę odpoczniesz!

odpoczynek w Polsce

Coraz szybsze tętno życia sprawia, że coraz częściej szukamy miejsc, w których panuje cisza, spokój. takich, w których czas płynie wolniej. Takich, w których można naprawdę odpocząć. podpowiadamy, gdzie pojechać, by w pełni odzyskać siły. Poznaj miejsca w Polsce, w których naprawdę odpoczniesz!

Lublin

Coś miłego dla mieszczuchów. Niewiele osób decyduje się na odwiedzenie ściany wschodniej Polski. A to właśnie Lublin jest miejscem w Polsce, w którym naprawdę odpoczniesz! Wszak panuje tu spokój, a jednocześnie można mieć dostęp do wszystkich atrakcji, jakie zapewnia miasto wojewódzkie. Co można zwiedzić w Lublinie? Zalew Zemborzycki i lasy, które go otaczają, przepiękną Starówkę wraz z Zamkiem Lubelskim, urokliwe centrum wraz z Placem Litewskim oraz Parkiem Saskim, wyjątkowe Miasteczko Akademickie. Koniecznie należy także spróbować lokalny przysmak, czyli cebularza lubelskiego!

Roztocze

Wiele osób szuka ukojenia w naturze, zieleni. I znajdzie ją na słynnym Roztoczu. przepiękne, bogate przyrodniczo krajobrazy zapierają dech w piersiach. Brak tłumów, hałasu, odległość od cywilizacji, przemysłu sprawia, że panuje tu wyjątkowo miła i sprzyjająca odpoczynkowi atmosfera oraz klimat. Na Roztoczu można zarówno zwiedzać tereny pieszo, jak i na rowerach. Nie brakuje tu bowiem pięknych tras rowerowych oraz takich, które są bezpieczne i proste do pokonania przez pieszych podróżników.

Tatry

Nie może w tym rankingu zabraknąć również gór. Wszak to właśnie one zapewniają ukojenie, spokój, nostalgiczny charakter wyprawy. Oczywiście nie chodzi w tym rankingu o najbardziej popularne trasy czy szczyty, takie jak Giewont. Wręcz przeciwnie. Warto poznać takie miejsca w Polsce, w których naprawdę odpoczniesz, które nie pojawiają się jako pierwsze w wynikach wyszukiwania czy opowieściach znajomych. Do takich miejsc należy Mięguszowiecki Szczyt. To góra jedynie o 61 metrów niższa od Rysów. Zdobycie jej jest zatem wyzwaniem i nie lada przygodą! Oczywiście zanim zdecydujemy się na zdobywanie górskich wysokich szczytów, warto dokładnie dowiedzieć się, jaka panuje tam pogodę i warunki oraz przygotować się, tj. uprzednio dokładnie określić, jak się ubrać w góry i co ze sobą zabrać. Bezpieczeństwo przede wszystkim!