niacynamid właściwości

Egzema skóry powiek

Egzema skóry powiek to nic innego, jak zapalenie skóry powiek. Podrażnienie to niesie ze sobą olbrzymi dyskomfort, a w wielu przypadkach również ból i utrudnienie wykonywanie podstawowych czynności. Jakie są najczęstsze objawy egzemy skóry powiek? Wyliczamy tu przede wszystkim świąd, zaczerwienienie, pieczenie, a także dość silny obrzęk i suchość. Aby złagodzić wszelkie niekorzystne objawy, koniecznie jest nie tylko nawilżenie, ale również ukojenie i przywrócenie utraconego komfortu.

Egzema skóry powiek – podstawowe informacje

Suchość i podrażnienie powiek to jedne z najczęstszych objawów egzemy. W związku z tym, że zapalenie skóry powiek ma olbrzymi wpływ na komfort życia pacjentów, konieczne jest natychmiastowe podjęcie działań w celu ograniczenia powstawania kolejnych zmian, a także nieprzyjemnych odczuć, jakie niesie ze sobą egzema skóry powiek. Egzema bardzo często może być wywołana kosmetykami, które wbrew pozorom stosujemy od dłuższego czasu. Alergia na dany składnik może pojawić się dopiero po jakimś czasie. Co więcej, reakcja ta może powstać nie tylko po kontakcie z danym kosmetykiem, ale również kroplami do oczu. W wielu przypadkach konieczna okaże się wizyta w gabinecie dermatologicznym lub alergologicznym. Konieczne może okazać się również odwiedzenie okulisty. Warto zauważyć jednocześnie, że egzemą określane są następujące jednostki chorobowe:

  • atopowe zapalenie skóry,
  • alergiczne kontaktowe zapalenie skóry,
  • kontaktowe zapalenie skóry wynikające z podrażnienia.

W przypadku egzemy skóry powiek konieczne jest natychmiastowe działanie. W tym celu z pomocą przyjdą dermokosmetyki. Kosmetyki dermatologiczne posiada w swojej ofercie Ducray, który wspiera zarówno higienę, jak i leczenie. Ultrabogaty żel oczyszczający sprawia, że produkt może być stosowany codziennie. Jest to możliwe dzięki dużej tolerancji na podrażnienia. Dzięki temu doskonale sprawdzi się w przypadku skóry suchej i atopowej. Łagodzi podrażnienia, oczyszcza i chroni przed nadmiernym podrażnieniem. Zastanawiasz się, jak pozbyć się zmian wywołanych egzemą skóry powiek? DEXYANE MeD Palpebral należy stosować dwa razy dziennie. Ten wyrób medyczny może być stosowany równocześnie z leczeniem przepisanym przez specjalistę.

Odpowiednio dobrana rutyna pielęgnacyjna wywołana egzemą skóry powiek ma olbrzymie znaczenie w kwestii przywrócenia komfortu i jakości życia. Pacjenci dotknięci tym problemem doskonale zdają sobie sprawę, jak trudne może być wykonywanie podstawowych czynności w momencie, gdy skóra powiek jest zaczerwieniona, obrzęknięta i piecze.