Brwi jak z salonu – jak dbać o brwi bez wychodzenia z domu?

Brwi, a dokładniej to, jak finalnie wyglądają – ich kształt czy kolor – ma olbrzymi wpływ na to, jak prezentuje się nasza twarz. Zupełnie nieprzypadkowo tak wiele osób i co ciekawe nie tylko płci żeńskiej poszukuje odpowiedzi na pytanie o to, jak dbać o brwi, aby zawsze zachwycały wyglądem. Wbrew pozorom, aby osiągnąć zachwycającą grubość włosów i  perfekcyjny kształt można obejść się bez kosztownych wizyt w salonie kosmetycznym. Kluczowe są odpowiednie kosmetyki do brwi i przemyślana pielęgnacja odpowiadająca za ich wygląd i witalność. Poznaj nasze sprawdzone sposoby na to, jak dbać o brwi i olśniewaj wyglądem bez względu na sytuację. 

 

Zupełnie nieprzypadkowo mówi się, że brwi są prawdziwą ramą dla oczu, a także kluczowym aspektem decydującym o wyglądzie twarzy i podkreśleniu jej naturalnych rysów. Nowoczesne sposoby nadawania im kształtu i charakteru, czyli oczywiście regulacja bardzo często sprawia, że nie do końca pasują do naszej urody. 

 

W rezultacie zupełnie nieświadomie możemy dodać sobie lat lub przyczynić się do tego, że wyraz naszej twarzy przestanie odzwierciedlać jakiekolwiek emocje. A tego stanu niewątpliwie wszyscy wolelibyśmy uniknąć, prawda? Warto wspomnieć również o tym, że szczególnie wśród kobiet mówi się, że rutyna przemyślanej pielęgnacji i malowania rzęs jest tak samo ważna, jak tuszowanie brwi czy zakrywanie korektorem niedoskonałości. Kluczowy jest tu więc wybór najwłaściwszych kosmetyków do brwi.

Najlepsze kosmetyki do brwi 

W związku z tym, że drogeryjne półki wprost pękają w szwach od nadmiaru różnorodnych kosmetyków do brwi, to zakupy mogą okazać się niemałym wyzwaniem. Ważne jest, aby pamiętać o tym, że kosmetyki do brwi muszą być w pełni dopasowane do preferencji i przyzwyczajeń użytkowników. Do ich dyspozycji są zarówno kredki, jak i żele, farbki czy pomady. Kluczem do makijażowego sukcesu może okazać się więc szukanie na zasadzie prób i błędów. Oczywiście każdy z wyżej wymienionych produktów będzie stosowany w zupełnie innej sytuacji. I tak po kredkę powinny sięgać osoby, które marzą o tym, aby uzyskać efekt zagęszczenia lub uzupełnienia brwi. Żel to kosmetyk, który odpowiada za nadanie brwiom właściwego odcienia, a farbka perfekcyjnie sprawdzi się osobom zwracającym uwagę na kształt i wykończenie. Kosmetyki do brwi to także żele utrwalające, dzięki którym możliwe jest utrzymanie brwi w ryzach. To doskonała opcja dla osób, które posiadają niesforne lub trudne do wystylizowania brwi. 

 

Miłośnicy domowej pielęgnacji lub kompleksowych metod na to, jak dbać o brwi w domowym zaciszu bardzo często zastanawiają się, czy henna brwi w domu to dobry pomysł. Otóż w tym przypadku odpowiedź może być tylko jedna i brzmi…jak najbardziej. Pomimo że przyjęło się, iż wykonana henna brwi w domu nie jest tak trwała, jak ta wykonana przez profesjonalistkę, to nie jest to prawdą. Po raz kolejny warto pamiętać o tym, jak olbrzymią moc sprawczą mają dobrej jakości kosmetyki do brwi, a także stosowanie się do zaleceń producenta. Jednak przed nałożeniem henny w domu należy pamiętać o wykonaniu próby alergicznej, dzięki której możliwe będzie wykluczenie późniejszych swędzących lub bolesnych dolegliwości skórnych. Czym powinna być aplikowana henna do brwi? W domu z pomocą przyjdzie skośny pędzelek lub patyczek higieniczny. Tym sposobem możliwe będzie stworzenie cienkich i precyzyjnych linii. Poszukujesz odpowiedzi na to, jak dobrze wyregulować brwi

Jak dobrze wyregulować brwi? Kształt ma olbrzymie znaczenie! 

Sposoby na to, jak dobrze wyregulować brwi w domu są prostsze niż mogłoby się wydawać. Wystarczy, że znajdziesz i jednoznacznie określisz idealny kształt swoich brwi i uzbroisz się w niezbędne akcesoria, jak chociażby pęseta do brwi, która dostępna jest w zdecydowanej większości drogerii kosmetycznych Najważniejsze jest oczywiście to, aby brwi w pełni pasowały do owalu twarzy. I tak: 

 

  • twarz owalna – łuk brwi powinien być miękki, 
  • twarz trójkątna – łuk powinien być delikatnie zaokrąglony, 
  • twarz okrągła – brwi powinny być pozbawione wszelkich zaokrągleń,
  • twarz kwadratowa – łuk powinien być odważny i mocno zaakcentowany. 

 

Jak widać, sztuka i znajomość zasad, jak dobrze wyregulować brwi nie wymaga zastosowania drogich produktów, czy konieczności ukończenia specjalistycznych kursów. Należy pamiętać oczywiście o tym, że trening czyni mistrza.