Jak dbać o włosy do ramion?

Jeśli masz włosy sięgające ramion, możesz mieć wrażenie, że Twoim problemom nie ma końca. Ale to nie musi być prawda. Przy odrobinie wiedzy, dbanie o włosy do ramion jest proste. Długie włosy mogą być czasem niewygodne, ale stanowią też zabezpieczenie. Jeżeli zadbasz o nie i schowasz je przed żywiołami i innymi ludźmi, nie będziesz musiała martwić się o to, czy ktoś zobaczy Twoje włosy. Utrzymanie długich włosów w czystości jest również bardzo proste w większości przypadków. Wystarczy, że raz na jakiś czas zastosujesz dobry szampon, a co trzy-cztery tygodnie odżywkę o szerokim zastosowaniu. Ważne jest również, aby śledzić różne produkty, których używasz na swoich włosach, aby nie spowodowały one żadnych szkód.

Co musisz wiedzieć zanim zaczniesz dbać o włosy do ramion?

Zanim zaczniesz, musisz najpierw zrozumieć, z czym masz do czynienia. Długość włosów jest uwarunkowana genetycznie, ale istnieje kilka czynników, które sprawiają, że włosy rosną wolniej. Jeśli cierpisz na dziedziczne schorzenie, takie jak łysienie lub sama doświadczyłaś łysienia, możesz mieć problemy z zapuszczaniem włosów. Jeśli masz chorobę wpływającą na włosy, taką jak choroba autoimmunologiczna, łysienie plackowate lub nadmierne owłosienie, utrata włosów może być bardziej zauważalna. Jeśli masz niedoczynność tarczycy lub zaburzenia genetyczne, takie jak zespół Turnera, również możesz mieć problemy z zapuszczaniem włosów. Jeśli przyjmujesz jakieś leki, zawsze należy skonsultować się z lekarzem przed rozpoczęciem nowej kuracji. Leki wpływające na równowagę hormonalną organizmu, leki na tarczycę, niektóre rodzaje chemioterapii i niektóre pigułki antykoncepcyjne mogą wpływać na wzrost włosów.

Prysznic codziennie

Jeśli masz włosy sięgające ramion, wiesz jak bardzo uciążliwe jest ich codzienne mycie. Wiesz też, jak ważne jest utrzymanie ich w czystości. Regularne mycie włosów sprawi, że nie będą one wyglądały na matowe i niezdrowe. Kiedy myjesz włosy codziennie, spłukujesz nagromadzony olej i bakterie, które mogą powodować rozdwajanie się końcówek, rozdwajanie się włosów i inne problemy. Codzienne mycie włosów zapobiegnie również ich nadmiernemu splątaniu, co może sprawić, że będziesz wyglądać nieprofesjonalnie.

Nie kąp się w odżywce

Odżywka jest świetna, aby pomóc rozplątać włosy po ich umyciu. Wydaje się również, że jest to świetny sposób na podwojenie ilości czasu, w którym Twoje włosy są w wodzie. Ale to nie tak działa. Jeśli myjesz włosy szamponem i nakładasz odżywkę, to w zasadzie nakładasz na nie olej. Zewnętrzną warstwą włosa jest otoczka, która jest bardzo podobna do paznokci. Kiedy nakładasz odżywkę na włosy, uszczelniasz tę warstwę, zatrzymując olej wewnątrz mieszków włosowych. Nie chcesz uszczelniać otoczki, chcesz ją uwolnić, aby woda mogła dotrzeć do cebulek, oczyścić je z brudu i nadmiaru oleju. Kiedy myjesz włosy szamponem, usuwasz naturalny olej, który znajduje się na włosach. Szampon ma za zadanie oczyścić włosy, a nie uszczelnić je.

Zawsze osuszaj włosy ręcznikiem po wzięciu prysznica

Suszenie włosów ręcznikiem pomoże usunąć wodę z włosów. Pozwala to na ponowne otwarcie łuski włosa, co jest tym, czego chcesz, gdy bierzesz prysznic. Zabierając ze sobą pod prysznic ręcznik, możesz owinąć włosy i zapobiec ich nadmiernemu zmoczeniu. Dzięki temu długość włosów nie ulegnie zniszczeniu podczas codziennego brania prysznica.

Odżywka dla nawilżenia i elastyczności

Głębokie odżywianie włosów raz w tygodniu to świetny sposób na utrzymanie ich nawilżenia i zdrowia. Jeśli masz włosy sięgające ramion, głęboka odżywka raz w miesiącu będzie wystarczająca. Niektóre czynniki, takie jak niski poziom żelaza, mogą wpływać na elastyczność Twoich włosów, przez co stają się one słabe i podatne na łamanie. Stosowanie raz w miesiącu głębokiej odżywki pomoże poprawić elastyczność Twoich włosów.

Głębokie odżywianie włosów raz w miesiącu pomoże poprawić elastyczność Twoich włosów i utrzymać ich nawilżenie. Pomoże też zapobiec ich nadmiernemu przetłuszczaniu się. Jeśli masz włosy do ramion, wystarczy głęboka odżywka raz w miesiącu. Jeżeli Twoje włosy są bardziej zniszczone lub cierpisz na chorobę autoimmunologiczną, która sprawia, że Twoje włosy są bardziej kruche, być może będziesz musiała stosować odżywkę nieco częściej.

Mamy nadzieję, że dowiedziałaś się wiele na temat właściwego sposobu pielęgnacji włosów do ramion. Jeśli będziesz stosować się do tych rad, Twoje włosy pozostaną silne i zdrowe. Jeżeli masz jeszcze jakieś pytania dotyczące pielęgnacji włosów, nie wahaj się skontaktować ze swoim stylistą, ekspertem od urody lub przeczytaj więcej artykułów na temat pielęgnacji włosów do ramion.