Pielęgnacja blond włosów

Twoje włosy również potrzebują troski. Nie możesz polegać na bariście, który zrobi Ci idealne zdjęcie na Instagramie, podobnie jak Twoje włosy. Jeśli większość czasu spędzasz w zamkniętych pomieszczeniach lub obsługujesz urządzenia do włosów za każdym razem, gdy chcesz stworzyć świeżą fryzurę, nadszedł czas, abyś zadbała o swoje włosy tak samo, jak one o Ciebie. Nie musisz być ekspertem w dziedzinie stylizacji, by wiedzieć, że blond włosy blakną szybciej niż brunetki. Jeżeli jednak nie chcesz się z tym pogodzić i porzucić myśli o idealnej “chwili dla blondynki” za każdym razem, gdy wstajesz rano z łóżka, mamy dla Ciebie kilka wskazówek, które pomogą Ci zadbać o Twoje włosy lepiej niż kiedykolwiek wcześniej.

Jeśli chcesz, aby Twoje zamki wyglądały jak żywe, używaj naturalnych produktów do ich pielęgnacji. Unikaj produktów do włosów z siarczanami, a zamiast nich wybierz te z wyciągiem z kokosa. Kiedy myjesz włosy, możesz również używać naturalnych szamponów. Olej kokosowy, woda różana i aloes to doskonałe składniki zapobiegające blaknięciu, dzięki którym włosy będą wyglądać zdrowo i żywo. Jeżeli chcesz farbować włosy, postaraj się o produkty, które nie zawierają siarczanów. Na rynku dostępnych jest wiele produktów, które są bezpieczne dla koloru, a jednocześnie skuteczne. Pamiętaj, by stosować odcień jaśniejszy niż Twój oryginalny kolor włosów, by nie wyblakły zbytnio.

Zawsze dokładnie susz włosy

Wiele osób, kiedy chce poddać się rozjaśnianiu, koloryzacji lub farbowaniu włosów, często zapomina o wysuszeniu swoich pukli. Jeśli nie zrobisz tego kroku, rezultatem będzie falisty, puszysty lub nawet zniszczony wygląd. Musisz użyć ręcznika, który jest trochę szorstki, aby uniknąć zamki z zbyt dużą ilością wilgoci z wnętrza mieszków włosowych. Pomoże Ci to w pełni wykorzystać usługę koloryzacji i zapobiegnie nadmiernemu puszeniu się włosów.

Jeśli nie wysuszysz dokładnie włosów po ich umyciu, usługa koloryzacji, którą miałaś wcześniej, zostanie zniszczona. Musisz mieć pewność, że usuniesz jak najwięcej wody z wnętrza mieszków włosowych i zapobiegniesz nadmiernemu puszeniu się włosów lub ich uszkodzeniu. Możesz również użyć suszarki, aby przyspieszyć ten proces i szybciej wysuszyć włosy.

Pozbądź się wilgoci z powietrza

Wilgotność jest jedną z rzeczy, które mogą naprawdę zmienić kolor włosów. Jeśli mieszkasz w ciepłym mieście, będziesz musiała poradzić sobie z tym problemem. Jeśli jednak mieszkasz w zimnym miejscu, nie musisz się o to martwić. Najlepszą rzeczą, jaką możesz zrobić, jest pozbycie się wilgoci z powietrza. Jest to proste zadanie, które może Ci bardzo pomóc. Wszystko, co musisz zrobić, to otworzyć okna lub stworzyć mini-saunę z ręcznikiem i trochę wrzącej wody. Powinieneś to robić raz lub dwa razy w tygodniu, aby pozbyć się wilgoci z powietrza.

Możesz również użyć nawilżacza, jeśli mieszkasz w cieplejszym miejscu i nie ma sposobu na pozbycie się wilgoci z powietrza. Jeśli masz już nawilżacz w swoim domu, upewnij się, że czyścisz go raz w tygodniu, aby pozbyć się bakterii, które mogą sprawić, że twoje zamki będą puszyste lub zniszczone.

Nie rozczesuj mokrych włosów

Kiedy masz mokre włosy, możesz je czesać na różne sposoby. Gdy masz suche włosy, nie możesz ich w ten sposób stylizować. Jednak, gdy włosy są mokre, nie musisz ich czesać. Jeżeli będziesz je czesać, gdy są mokre, to w końcu uszkodzisz włosy. Pozostaw je więc w spokoju.

Unikaj produktów do pielęgnacji koloru, dopóki nie przefarbujesz włosów

Jeśli farbowałaś włosy, nie używaj szamponu lub odżywki koloryzującej. Produkty te mogą zmienić wynik usługi koloryzacji. Zanim więc umyjesz włosy szamponem lub zmyjesz z nich odżywkę, upewnij się, że nie zmyjesz z nich koloru, który został na nie nałożony. Jeśli masz w domu produkty bezpieczne dla koloru, używaj ich do czasu, aż zafarbujesz włosy. Po zakończeniu możesz użyć produktów, które zawierają więcej substancji chemicznych.

Nie używaj grzebienia z szerokimi zębami do układania włosów

Gdy masz kręcone lub falowane włosy, możesz używać grzebienia z szerokimi zębami do ich stylizacji. Jeśli jednak masz proste włosy, powinnaś unikać używania grzebienia z szerokimi zębami. Grzebień ten doskonale nadaje się do układania włosów falowanych, ale jest zbyt agresywny dla włosów prostych. Jeżeli masz proste włosy, nie powinnaś używać grzebienia o szerokich zębach do ich stylizacji.

Mycie włosów powinno odbywać się m.in. raz w tygodniu. Twoje włosy powinny być wilgotne, ale nie mokre. Nie używaj ręcznika zbyt nasyconego wodą ani zbyt gorącej suszarki do włosów. Chcesz uniknąć ryzyka uszkodzenia włosów lub skóry głowy. Jeśli masz długie włosy, przedziel je na środku i palcami lekko przeczesz włosy po bokach i z tyłu głowy, aby nie dostały się do wody. Chociaż idealnie powinno się myć włosy co siedem dni, nie musisz ich myć, jeśli jesteś zajęta lub dużo się pocisz.