Jaki będzie dobry krem do twarzy?

Czym powinien charakteryzować się krem do twarzy? To pytanie nurtuje niejednego z nas. Każdy urobi sobie łatkę, że słabe kremy do twarzy po prostu nic nam nie dają i – niestety – często też takie słyszymy. Krem urozmaicony w naturalne składniki, uniwersalnie dostosowany do różnych rodzajów cery i jej problemów jest już mocno ograniczony do roli dodatku. Należy jednak zastanowić się, co oznacza dobry krem do twarzy.

W składzie kremu powinny znajdować się wyłącznie naturalne składniki

Naturalne składniki w kosmetykach: kwas hialuronowy, wosk pszczeli, wosk kawowy, kwas cytrynowy, ekstrakt z owoców granatu, aloes, ekstrakt z jagód, ekstrakt z roślin leśnych, ekstrakt z szałwii, ekstrakt z mięty, sproszkowana glina, woda. – Zwróćmy szczególną uwagę na skład, bo to w nim zawarte są wszystkie najważniejsze dla nas składniki. Czy są one składnikami naturalnymi? I czy nie zawierają żadnych szkodliwych substancji?

Czy warto stosować naturalne produkty do pielęgnacji ciała i twarzy?

Jak łatwo można się domyślić, naturalne kosmetyki są delikatniejsze dla skóry niż sztuczne. Naturalne emolienty zapewniają łagodny dla skóry odczyn. Nie reagują z barwnikiem ciała, nie niszczą naskórka. Nie zawierają zanieczyszczeń i wykazują neutralne pH. Uznajmy, że warto stosować naturalne kosmetyki, jako dodatkową profilaktykę dbania o naszą skórę.

Dlaczego niektóre kremy nam nie dają?

Niektóre kremy nie dają nam tego, czego od nich oczekujemy, bo ich skład nie odpowiada naszemu typowi cery. Innym powodem może być niewłaściwa forma produktu – np. krem dla cery tłustej może zawierać zbyt dużo olejków, które nie sprawdzą się w przypadku cery tłustej. Jeśli wypiszemy wszystkie potrzeby naszej skóry, nie będzie mieć problemu z wyborem odpowiedniego kremu.

Jak wybrać dobry krem do twarzy?

Przede wszystkim sprawdźmy, czy jest on dobrany do naszej cery. Musimy też zastanowić się, czy nie chcielibyśmy wesprzeć swojej skóry innymi, dodatkowymi składnikami. Doskonałym wyborem będzie krem z solą morską, która dzięki swoim naturalnym molekularnym cząsteczkom potrafi wspomagać odnawiający proces skóry. Krem z aloesem, który również jest naturalnym składnikiem wprowadza skórę w dobry nastrój. Krem z witaminą E działa przeciwzmarszczkowo. – Jednym słowem, zastanówmy się, jakie wsparcie potrzebuje nasza cera, a następnie poszukajmy odpowiedniego kosmetyku.

Obecnie marki proponują  kosmetyki, które łączą tradycyjne składniki z nowatorskimi. Są to na przykład kremy do twarzy, które mają w swoim składzie m.in. miód oraz ekstrakt z rokitnika.