Jakie są zalety picia wody z cytryną?

Picie wody z cytryną kojarzy Ci się wyłącznie z odchudzaniem? Nic dziwnego w końcu od kilku dobrych lat nieustannie słyszy się, że to najlepszy sposób na utratę zbędnych kilogramów i walkę z nadwagą. Czy teoria ta jest prawdziwa? Jakie dobroczynne właściwości dla zdrowia niesie wody z cytryną? 

Picie wody z cytryną powinno stać się porannym rytuałem. O ile część osób regularnie  praktykujących tę czynność uważa, że dzięki temu udało im się uzyskać zdrową i piękną sylwetkę, tak inni jednogłośnie wskazują na fakt oczyszczenia organizmu z toksyn. 

Osoby będące na diecie niezwykle sięgają po tego typu niepokój, ponieważ jest on nie tylko orzeźwiający, ale również niskokaloryczny.  Zwykle w jednej szklance wody znajduje się sok wyciśnięty z połowy cytryny. Taka ilość wystarczy, aby w około 25 procentach uzupełnić dzienne zapotrzebowanie na witaminę C. Ponadto, ma zaledwie około 10 kalorii. Dokładna liczba kalorii w dużej mierze zależy od ilości soku, a także dodatków na które się decydujemy. Dla porównania woda z wyciągniętym z sokiem z pomarańczy będzie bardziej kaloryczna. 

Woda z cytryną ma właściwości przeciwutleniające, dzięki czemu komórki chronione są przed uszkodzeniem. A na tym nie koniec jej zalet. 

  • poprawia nastrój, 
  • dodaje energii do działania, 
  • nawadnia organizm podczas upałów, 
  • poprawia wydajność podczas aktywności fizycznej, 
  • zapewnia uczucie sytości.