Naturalne sposoby na zdrowe i piękne włosy

Marzysz o pięknych i zdrowych włosach? Chcesz wprowadzić świadomą pielęgnację, ale nie do końca wiesz, od czego zacząć? Nie ma w tym nic dziwnego. Włosy podobnie jak paznokcie są wizytówką każdej kobiety. To właśnie dlatego tak ważne jest, aby w każdej możliwej sytuacji prezentowały się nienagannie.

Niekiedy mimo naszych usilnych starań, nasze włosy nie wyglądają tak, jakbyśmy tego chciały. Niekiedy na ich stan mają wpływ czynniki zewnętrzne, a innym razem nieodpowiednia pielęgnacja lub zbyt częste zabiegi fryzjerskie. Okazuje się, że nasze codzienne przyzwyczajenia mogą mieć ogromny wpływ na ich kondycję.
Odpowiednie mycie i czesanie
Czesanie i mycie włosów to najczęstsze zabiegi, które wykonujemy. Niektórzy decydują się na nie nawet codziennie. To właśnie dlatego tak ważna jest odpowiednia technika! Przede wszystkim należy pamiętać o tym, aby rozpocząć od dokładnego płukania włosów. Następnie należy wmasować szampon, skupiając się na skórze głowy. Mycie włosów z długości powinno opierać się na samoistnym spływaniu piany. Kolejnym krokiem jest ponowne płukanie i nałożenie odżywki.
Pamiętaj o podcinaniu końcówek
Podcinanie końcówek to zabieg, który ma olbrzymie znaczenie dla ich wyglądu. Pomimo przeróżnych specyfików, odżywek i eliksirów, mających za zadanie sklejenie i trzymanie w ryzach rozdwojonych pasm, zdarza się, że jedynym wyjściem jest użycie nożyczek. Co więcej, dokonale gdy robimy to w regularnych odstępach czasu. Wówczas będą one lśniące, zdrowe i sprężyste!

Niezwykle ważne jest również odpowiednie spinanie i upinanie naszych włosów. Zbyt ciasne gumki lub zdecydowanie za mocno związany kucyk napinają włosy, a niekiedy nawet je wyrywają.