jak działa retinol

Różnice między poszczególnymi kremami

Dobre kremy do twarzy nawilżają skórę, zmniejszają pory i zatrzymują wilgoć. Złe zawierają szkodliwe substancje chemiczne, które mogą zatykać pory, powodować wypryski i wywoływać jeszcze większe przesuszenie. Jeśli jesteś nowa w świecie kremów do twarzy, może być trudno powiedzieć, które z nich są dobre, a które złe. Na szczęście istnieją pewne kluczowe wskaźniki, które pomogą Ci określić, czy dany krem jest odpowiedni dla Twojej skóry. Na szczęście istnieje kilka kluczowych wskaźników, które pomagają określić, czy krem jest odpowiedni dla Twojej skóry. Łatwo jest znaleźć naturalne kremy do twarzy z korzystnymi składnikami, takimi jak oliwa z oliwek czy miód. Ale co z tymi, które nie brzmią tak zdrowo? Przeczytaj, jak rozpoznać różnicę między dobrymi i złymi kremami do twarzy, aby wiedzieć, na co zwracać uwagę podczas zakupów produktów do pielęgnacji skóry.

Czego szukać w dobrym kremie do twarzy

Dobry krem do twarzy nawilży Twoją skórę, pomoże zredukować zmarszczki i odżywi Twoją twarz. Jeśli chodzi o nawilżanie, szukaj kremów z dużą zawartością substancji wiążących wodę, takich jak kwas hialuronowy. Substancja ta pomaga zatrzymać wilgoć w skórze, zapobiegając jej wysuszeniu i łuszczeniu się. Wiele producentów podkreśla, że ich kremy odwracają oznaki starzenia, ale niewiele z nich rzeczywiście to robi. Jeśli więc szukasz kremu, który rzeczywiście zmniejszy zmarszczki i będzie miał pozytywny wpływ na ogólny wygląd Twojej skóry, poszukaj takiego, który zawiera retinol. Wykazano, że witamina ta skutecznie redukuje zmarszczki i poprawia ogólny stan zdrowia Twojej skóry.

Niewłaściwe kremy do twarzy pozostawiąją Twoją skórę suchą, podrażnioną, a może nawet zapchaną. Mogą one również powodować trądzik lub zaostrzać istniejące skazy. Niewłaściwe kremy sprawią, że Twoja skóra stanie się napięta i swędząca. Mogą nawet powodować uczucie pieczenia i prowadzić do zaczerwienienia i obrzęku niektórych części twarzy. Jeśli widzisz którykolwiek z tych objawów, są szanse, że używasz złego kremu do twarzy, który może faktycznie być szkodliwy dla Twojej skóry.

Kremy do twarzy ze szkodliwymi chemikaliami

W wielu kremach do twarzy znajduje się mnóstwo szkodliwych substancji chemicznych, w tym pochodne retinolu i witaminy A. Podczas gdy te składniki mogą być pomocne dla Twojej skóry, mogą również powodować poważne problemy, jeśli nie jesteś ostrożna. Na przykład retinol może zwiększyć prawdopodobieństwo uszkodzenia skóry przez słońce, a także powodować zaczerwienienia i podrażnienia. Tymczasem pochodne witaminy A mogą powodować suchość, złuszczanie, obrzęk, zaczerwienienie, a nawet trądzik. Jeśli nie jesteś pewna, które kremy do twarzy zawierają te składniki, szukaj tych oznaczonych jako niekomedogenne, co oznacza, że rzadziej powodują zatykanie porów i trądzik. W razie wątpliwości zawsze możesz sprawdzić recenzje produktu w Internecie lub zapytać dermatologa. Będą oni w stanie poinformować Cię, które kremy do twarzy są najlepsze dla Twojej skóry.

Jak wykryć złe kosmetyki

Podczas gdy wiele kremów do twarzy będzie wyglądać jak zwykły krem nawilżający, inne przychodzą w nietypowych pojemnikach. Na przykład retinol przychodzi w słoiku, a pochodne witaminy A są często pakowane w ciemne butelki. Jeśli więc zauważysz któryś z tych pojemników, być może trzymasz w rękach nieświeży krem do twarzy.

Jeśli pojemnik ma jaskrawe kolory i wydaje się być pełen chemikaliów, prawdopodobnie jest zły dla Twojej skóry. Etykieta na pojemniku może również dać ci wskazówkę. Jeśli jest tam mnóstwo niewymawialnych składników lub są to długie słowa, takie jak “tetra hydroxy”, możesz chcieć odłożyć produkt i odejść.

Podsumowujac, jeśli chodzi o pielęgnację skóry, ważne jest, aby być krytycznym i dokładnym. Jeśli jesteś w pośpiechu, aby wyjść z drzwi lub jeśli jesteś w pośpiechu, aby dostać się do domu i nie chcesz spędzić dużo czasu w sklepie, możesz ulec pokusie, aby odebrać pierwszą rzecz, którą widzisz. Jednak ważne jest, aby poświęcić swój czas i dokładnie zbadać swoje opcje. Jeśli produkty wydają się zbyt dobre, aby mogły być prawdziwe, prawdopodobnie są. Bądź krytyczny i nie daj się zwieść wymyślnym etykietom lub kuszącym słowom. Zamiast tego szukaj oznak jakości i składników, które rzeczywiście przyniosą korzyści Twojej skórze.

Dobre kremy do twarzy mogą być trudne do znalezienia. Jednak dzięki tym wskazówkom, będziesz w stanie dostrzec dobry z odległości mili.