Jakie kremy do twarzy są dla Ciebie odpowiednie: przewodnik po Twojej skórze

Twoja skóra jest największym organem w Twoim ciele i jednym z najbardziej złożonych. Przeciętny człowiek ma ponad 17 milionów porów na samej twarzy, co sprawia, że śledzenie ich wszystkich to nie lada zadanie. Skóra, wypełniona wieloma różnymi olejkami stanowi doskonałą barierę ochronną. Ponadto skóra jest pierwszą “rzeczą”, którą widzą inni ludzie, gdy cię poznają – warto więc zainwestować trochę czasu i wysiłku w utrzymanie jej w dobrym stanie. Uzupełnianie zapasów kremów do twarzy to świetny sposób, aby upewnić się, że dbasz o swoją skórę tak dobrze, jak to tylko możliwe. Istnieje wiele różnych marek i próba wybrania najlepszej dla siebie może być przytłaczająca – jednak my mamy dla ciebie radę.

Czego szukać w kremie do twarzy?

Niezależnie od tego, czy masz skórę suchą, tłustą czy normalną, na pewno znajdziesz krem do twarzy dla siebie. Jest jednak kilka rzeczy, na które powinnaś zwrócić uwagę podczas zakupów produktów do pielęgnacji skóry. Po pierwsze, szukaj produktu bezzapachowego, ponieważ substancje zapachowe mogą czasami powodować podrażnienia i inne niekorzystne skutki dla skóry. Produkty zawierające naturalne składniki zwykle powodują mniej podrażnień i skutków ubocznych, więc poszukaj kremu do twarzy, którego składniki są jak najbardziej naturalne. Twój typ skóry jest również ważnym czynnikiem w znalezieniu odpowiedniego kremu do twarzy. Skóra sucha potrzebuje dużo nawilżenia, natomiast skóra tłusta musi być pod kontrolą. Możesz również uzyskać kremy do twarzy, które są przeznaczone do konkretnych warunków skóry, takich jak zaczerwienienia, wypryski i zmarszczki.

Składniki nawilżające do twarzy

Jednym z najważniejszych aspektów kremu do twarzy są składniki nawilżające. Skóra składa się z trzech warstw: naskórka, skóry właściwej i warstwy podskórnej. Naskórek jest najbardziej zewnętrzną warstwą skóry, skóra właściwa jest warstwą środkową, a warstwa podskórna jest warstwą najgłębszą, pokrywającą mięśnie i kości. Naskórek składa się głównie z martwych komórek, natomiast skóra właściwa z tkanki łącznej, naczyń krwionośnych i nerwów.

Naskórek jest warstwą skóry, która jest wystawiona na działanie środowiska i dlatego jest miejscem wielu procesów biologicznych. Służy jako bariera przed mikrobami i innymi patogenami środowiskowymi. Skóra właściwa to warstwa skóry znajdująca się pomiędzy naskórkiem a warstwą podskórną i pełni rolę tkanki podporowej dla naskórka. Skóra właściwa zawiera naczynia krwionośne, które odżywiają skórę, nerwy, które kontrolują czucie i ruchy skóry, oraz kolagen i elastynę, które nadają skórze wytrzymałość, elastyczność i strukturę. Warstwa podskórna składa się z tkanki łącznej i komórek tłuszczowych, otacza skórę właściwą i naskórek oraz amortyzuje ciało przed naciskiem z zewnątrz.

Składniki olejków do twarzy

Jak już wspomnieliśmy, skóra tłusta często wymaga nieco dodatkowej pielęgnacji, ale ważne jest, aby pamiętać, że różne oleje mogą mieć bardzo zróżnicowane działanie na skórę. Niektóre oleje, jak olej mineralny i olej parafinowy, mogą zatykać pory i znacznie pogorszyć trądzik. Z drugiej strony, inne oleje są niesamowicie korzystne dla skóry, więc ważne jest, aby wiedzieć, które z nich są najlepsze. Olej kokosowy jest jednym z najlepszych olejów dla skóry, ponieważ jest to naturalny środek nawilżający i oczyszczający, który może pomóc we wszystkim, od trądziku do zmarszczek. Jest również bardzo łatwy do znalezienia w większości sklepów na głównych ulicach, a to nie będzie złamać bank albo. Olej jojoba to kolejna świetna opcja, którą można stosować zarówno jako środek oczyszczający, jak i nawilżający, a ponadto zawiera on mnóstwo witamin i minerałów, które są doskonałe dla Twojej skóry. Olej z awokado sprawdza się również jako środek oczyszczający, ale jest również bardzo skuteczny w leczeniu zmarszczek, uszkodzeń słonecznych i plam trądzikowych.

Składniki na maseczkę do twarzy

Istnieje wiele różnych rodzajów masek do twarzy, ale wszystkie one należą do jednej z trzech kategorii:

Oczyszczające maseczki do twarzy są najlepsze dla skóry tłustej. Ważne jest, aby pamiętać, że nie wszystkie maseczki do twarzy są takie same. Zawsze należy przeczytać etykietę na produkcie, aby upewnić się, że jest on odpowiedni dla Twojego typu skóry.

Nakładając krem do twarzy, ważne jest, aby wmasowywać go w skórę okrężnymi ruchami, co pomoże mu lepiej się wchłonąć. Powinnaś także starać się nakładać krem do twarzy rano i wieczorem, ponieważ stosowanie go tylko o jednej porze dnia może sprawić, że Twoja skóra będzie niedostatecznie chroniona. Dobrym pomysłem jest wybór kremu do twarzy z filtrem SPF (sun protection factor), ponieważ pomaga on chronić skórę przed szkodliwymi promieniami słonecznymi. Powinnaś również pamiętać o myciu twarzy ciepłą wodą i lekkim środkiem oczyszczającym lub peelingiem przynajmniej raz dziennie.

Uważanie na to, co nakłada się na skórę jest ważne, ale należy również pamiętać, że skóra jest wyjątkowa; każdy ma inne potrzeby, jeśli chodzi o jej pielęgnację. Ważne jest, aby znaleźć krem do twarzy, który najlepiej sprawdzi się dla Ciebie i Twojego typu skóry, abyś mogła cieszyć się jak najlepszą skórą.