3 pomysły na zdrowe śniadanie

Śniadanie daje energię na cały dzień i wspiera metabolizm, dlatego jest to najważniejszy posiłek w ciągu dnia. Ważne jest nie tylko codzienne zjadanie śniadań, ale również wybieranie zdrowych produktów. Oto 3 pomysły na zdrowy początek dnia.

Owsianka z bananami

Owsianka to niedrogi i zdrowy produkt, określany nawet mianem superfoods. Zawarte w płatkach owsianych witaminy, minerały, węglowodany złożone oraz błonnik dają uczucie sytości na długo i odżywiają cały organizm. Przed ciężkim dniem lub treningiem dobrze jest sięgnąć po owsiankę z bananami, która dostarczy sporo zdrowych kalorii.

Tosty razowe z awokado i jajkiem gotowanym na twardo

Tosty są smaczne, chrupiące i zdrowe, pod warunkiem, że przygotuje się je z pieczywa razowego. Na śniadanie można podać je ze świeżym awokado, jajkiem gotowanym na twardo oraz szczypiorkiem lub rzeżuchą.

Koktajl z młodym jęczmieniem

Koktajl przygotowuje się w kilka minut, a jego właściwości odżywcze mają doskonały wpływ na organizm. Koktajl z jogurtu greckiego, mango, banana i młodego jęczmienia oraz tłoczonego soku jabłkowego to znakomity wybór na początek dnia.