Aplikowanie kremu na twarz

Jednym ze sposobów walki o idealną cerę jest regularne nakładanie kremu na twarz, dzięki temu cera staje się bardziej gładka i owiele mniej podatna na ataki zaskórników. Warto o tym pamiętać i bez względu na sytuację aplikować kremy z filtrami UV oraz inne preparaty odpowiedzialne za utrzymanie odpowiednich warunków skórnych.

Krem BB na twarz

Krem BB na twarz to naturalny krem, który idealnie nadaje się dla osób borykających się z trądzikiem, jak i dla kobiet chcących skutecznie zadbać o zdrową i zregenerowaną skórę twarzy. Jego wyjątkowe właściwości sprawiają, że jest idealnym rozwiązaniem dla każdej kobiety ceniącej sobie piękny wygląd. Krem BB to krem, który redukuje zaskórniki, zapobiega powstawaniu nowych, dzięki czemu skóra staje się gładka i łatwiejsza w pielęgnacji. Jest to krem ​​zapobiegający podrażnieniom oraz wiatrom wynikającym z niskiej temperatury. Krem ​​na dzień i na noc zapewnia odpowiednie nawilżenie skóry, jednocześnie nie pozostawiając tłustej warstwy na twarzy.

Krem z filtrem UV

Nie każdy krem, który mówi o wysokim współczynniku UV jest takim, jakiego nam w potrzeba. Należy przecież pamiętać o tym, że wartość SPF w kremie zależy od typu skóry oraz jej stanu. Pamiętajmy, żeby również w dzień nie nakładać na twarz kremów na noc, czy kremów na dzień – nocą.

Krem z witaminami i mikro-odżywczymi składnikami

Warto również zwrócić uwagę na skład kremu i jego zawartość.Niektóre kremy na bazie mikrocyklin i pigmencji są w stanie wyeliminować nawet trądzik różowaty. Wybierając krem ​​na twarz, warto również zwrócić uwagę na jego skład i sprawdzić czy nie zawiera substancji, które mogą być szkodliwe dla skóry, zwłaszcza w przypadku osób z wrażliwą skórą. Niektóre składniki kosmetyków mogą powodować reakcje uczuleniowe.

Produkty do pielęgnacji cery tłustej i trądzikowej

Pielęgnacja skóry tłustej powinna odbywać się w oparciu o nieco inne preparaty niż w przypadku skóry trądzikowej. Przede wszystkim warto pamiętać o tym, by nie nakładać na cerę tłustą zbyt dużej ilości kremu. Warto więc wybrać krem ​​z dobrym filtrem UV, który nie tylko odpowiednio ochroni skórę przed słońcem, ale również jej nie zapcha.

Kofeina w kremach na twarz

Kofeina, choć często kojarzona jest z odrobinę innym zastosowaniem, również znajduje swoje zastosowanie w kosmetykach. Przypuszczalnie najbardziej znanym kosmetykiem, który zawiera kofeinę jest krem ​​DOVE. Kofeina jest niezwykle skuteczną substancją przeciwzmarszkową i przeciwobrzękową, która jest często stosowana w kremach ​​i balsamach.