Czym w zasadzie jest krem do twarzy?

Skóra twarzy jest najbardziej narażona na szkodliwe działanie czynników zewnętrznych, a przede wszystkim słońca i wiatru. Wraz z upływem lat skóra ulega procesom starzenia się, pogarsza się kondycja, przez co staje się coraz bardziej podatna na uszkodzenia i podrażnienia. Imperatywnym warunkiem ochrony skóry przed negatywnym oddziaływaniem czynników zewnętrznych jest regularne nakładanie odpowiednich kosmetyków. Lepiej, aby kremu do twarzy było zawsze pod dostatkiem, ponieważ może oznaczać to huczną wróżbę poważnego problemu z cerą.

Co to jest krem do twarzy?

Krem do twarzy to produkt ochronny na warstwę skóry, który powinien być nakładany codziennie. Jego wyborem powinniśmy się zająć już w młodości – wtedy skóra jest jeszcze wytrzymała i wystarczy krem przeciwsłoneczny z wysokim filtrem ochronnym. Od 30. roku życia krem do twarzy powinien zawierać przeciwstarzeniowy skład, czyli taki, który pomoże walczyć z wiotkością skóry i jej procesem starzenia się.

Który pomaga w walce z wiotkością i starzeniem się skóry?

Przede wszystkim powinniśmy zapewnić niezniszczalną ochronę przed promieniami UV, ponieważ ich nadmierna ilość w skórze powoduje szybszy proces starzenia. Warto wybrać krem z filtrem, który ma polecenie SPF 30 lub wyższy. Na rynku dostępne są również kremy przeciwsłoneczne, które mają SPF 50 i są na tyle urozmaicone, by skutecznie chronić skórę przed szkodliwymi działaniami promieni UV.

Jak wybrać odpowiedni krem ochronny?

Przede wszystkim należy zwrócić uwagę na skład produktu, który powinien być również skuteczny przeciw wiotkości skóry. Ważne jest, aby był on łagodny dla wrażliwej cery, nie zawierał zbyt dużo substancji zapachowych, konserwujących i koloryzujących. Od kremu do twarzy oczekujemy, że będzie świetnie nawilżać skórę, będzie odpowiednio się wchłaniał, wilgotność w skórze pozostanie na stałym poziomie. Przy układaniu kolejnego warstwy produktu powinniśmy zwrócić uwagę na nakładanie go stopniowo, ciągnięcie w stronę skóry. Producent powinien zawyżać minimalną dawkę potrzebną do układania na skórze.

Jak stosować kremy ochronne?

Nałożenie kremu przed każdą ekspozycją na słońce, nawet najkrótszych, jak i nawet tych ciągnących się w nieskończoność, jest niezmiernie ważne. Krem należy nakładać bezpośrednio przed wyjściem z domu, zanim zacznie się niebezpieczne dla nas działanie promieni słonecznych.

Produkty na problematyczną skórę twarzy

W trakcie zaszczepiania zdrowych nawyków, nie należy zapominać o skórze, szczególnie jeśli mamy skórę problematyczną. W takim przypadku warto wybrać kosmetyki, które są wolne od alkoholu, parabenów i sztucznych barwników.