Codzienne zabiegi pielęgnacyjne pozwalające utrzymać skórę w doskonałej kondycji

Aby skóra była jędrna, nawilżona i pozbawiona nieestetycznych zmian warto zadbać o codzienną pielęgnację odpowiednimi produktami kosmetycznymi, których skład odpowiada konkretnemu rodzajowi skóry. Szczególnie okres wiosenny i letni to czas, gdy kobiety chcą odsłonić więcej ciała, a co za tym idzie zaprezentować piękne ciało ze złotą opalenizną.

 Jak dopasować kosmetyk do rodzaju skóry?

Osoby ze skłonnościami do podrażnień i reakcji alergicznych powinny sięgać po produkty pozbawione dodatkowych substancji zapachowych oraz zwracać uwagę na ich naturalny i bezpieczny skład. Jednym z takich produktów jest dexeryl balsam, który dedykowany jest osobom ze skłonnością do atopowego zapalenia skóry a w swoim składzie nie zawiera parabenów oraz innych szkodliwych substancji.

Skóra sucha wymaga regularnego nawilżenia i wieloetapowej pielęgnacji, aby regularnie złuszczać martwy naskórek. W takiej sytuacji kilka razy w tygodniu dobrze jest wykonać peeling całego ciała, a po kąpieli nanieść na skórę balsam nawilżający bądź ulubiony olejek. Poszukując odpowiednich produktów warto zwracać uwagę na kilka aspektów, między innymi:

  • naturalny skład kosmetyku,
  • brak testów na zwierzętach,
  • wygodne dozowanie produktu,
  • wysoka zawartość filtrów UV, szczególnie w okresie letnim,
  • brak substancji chemicznych, które mogą spowodować podrażnienie skóry.

 Balsam wyrównujący koloryt skóry – dla kogo?

Wiele kobiet przed urlopem bądź ważną uroczystością chce szybko ujednolicić kolor skóry i nadać jej delikatną opaleniznę przy użyciu odpowiednich kosmetyków. Balsam brązujący to bezpieczny wybór, jednak nie przyniesie on natychmiastowego i zaskakującego efektu. Jest to świetna opcja dla osób o jasnej karnacji, które chcą uzyskać bardzo delikatny i subtelny efekt.

Na takie rozwiązanie nie powinny jednak decydować się osoby ze zmianami trądzikowymi i stanami zapalnymi na skórze. Bardzo często tego typu produkty mogą wywołać podrażnienia u osób skłonnych do alergii oraz zaognić stan zapalny.

 Kiedy udać się po pomoc do specjalisty?

Coraz więcej osób decyduje się na wizytę w gabinecie dermatologa. Uporczywe zmiany, które są powodem kompleksów a często także utrudniają codzienne funkcjonowanie z pewnością wymagają odpowiedniego leczenia dedykowanymi preparatami. Przykłębuszkowe rogowacenie naskórka to przypadłość, która dotyka sporą grupę osób niezależnie od płci i wieku. Zmiany często są leczone produktami z wysoką zawartością mocznika bądź kremami robionymi na indywidualne zlecenie specjalisty.