Jak skutecznie oczyszczać skórę twarzy?

kosmetyki do oczyszczania skory twarzy w lazience

Oczyszczanie skóry twarzy to niezwykle istotny etap w codziennej pielęgnacji skóry twarzy. Niestety nie wszyscy poprawnie wykonują tę czynność, błędnie zakładając, że np. woda z mydłem wystarczy, by pozbyć się zanieczyszczeń. Nic bardziej mylnego. Aby skutecznie i dogłębnie oczyścić cerę, warto zastosować się do poniższych wskazówek.

Oczyszczanie skóry twarzy w trzech krokach

Płyn micelarny lub mleczko to preparaty, które powinny zostać użyte jako pierwsze. To właśnie dzięki nim można usunąć puder, fluid, tusz do rzęs, kredkę do oczu i brwi czy pomadkę. Ponadto te produkty do oczyszczania twarzy oczyszczają ją osadzających się w ciągu dnia zanieczyszczeń, takich jak kurz. Warto, by wybrane przez nas produkty wykazywały działanie nawilżające, bowiem często można spotkać się z sytuacją, że mleczka czy płyny micelarne powodują podrażnienia, uczucie ściągnięcia i w efekcie ich użytkowniczki rezygnują z nich. Warto zatem zainwestować w dobre, delikatne, sprawdzone produkty, oferowane np. przez dermalogica.pl, które zapewnią i skuteczne oczyszczenie i jednocześnie zminimalizują ryzyko wystąpienia przykrych, uciążliwych dolegliwości skórnych.

Żel do mycia twarzy to kosmetyk, które bezdyskusyjnie powinien znaleźć się w zasięgu ręki przy wykonywaniu codziennej toalety. Delikatnie nawilżający, a zarazem intensywnie oczyszczający żel to podstawa, o której nie należy zapominać. Zdecydowanie lepiej unikać perfumowanych żeli, które mogą wywołać podrażnienia i zastąpić je delikatniejszymi, pozbawionymi substancji zapachowych, odpowiednikami.

Tonik to produkt, którego także nie powinno zabraknąć na półce, jeśli chcemy faktycznie zadbać o właściwe oczyszczenie cery. Ale to nie wszystko. Dobry tonik przywraca także skórze odpowiednie pH, a także odświeża ją. To ostatni krok, który prowadzi do tego, że skóra przygotowana jest na przyjęcie wartości odżywczych, zawartych w kremach, dostosowanych oczywiście do poszczególnych rodzajów skóry.

Tylko odpowiednie oczyszczenie skóry twarzy zapewni nam zdrowy i promienny wygląd i sprawi, że stan cery ulegnie widocznej, znacznej poprawie.