TOP 4 kosmetyki na wiosnę

kwiaty i kosmetyki

Wiosna zbliża się wielkimi krokami, zatem warto, by w kosmetyczce znalazły się produkty, które są niezbędne, gdy coraz mocniej przebijają się przez chmury promienie słoneczne. Jakie to preparaty?

Krem z filtrem

Jak wiadomo, kremu z filtrem powinno się używać przez cały rok, jednak na wiosnę i w lecie jest to już wręcz obowiązek. Lekki krem z filtrem nakładać należy zawsze rano. Jeżeli chcemy uniknąć przebarwień oraz szybkiego starzenia się skóry, umieśćmy go w naszej kosmetyczce wiosennej. Warto wybierać kremy z jak najmniejszą ilością składników szkodliwych i zapachowych, tak aby skóra odpoczywała i była jednocześnie właściwie chroniona.

Woda termalna

Wysuszona po zimie skóra potrzebuje nawilżenia. W ciepłe dni wybawieniem będzie dawka chłodnej wody, która orzeźwi i jednocześnie nawadnia skórę.

Krem nawilżający

W trakcie zimowych dni i nocy skóra narażona była na negatywne działanie wielu czynników: gorących kaloryferów, wiatru, opadów. To wszystko sprawia, że jest ona przesuszona, ma niezdrowy koloryt. Warto zatem zaopatrzyć się w dobry, sprawdzony krem do twarzy o działaniu silnie nawilżającym. Naturalnie musi być on dostosowany do naszego typu cery. Warto wybierać kremy naturalne, pozbawione szkodliwych składników, dobrych, sprawdzonych marek, by ich działanie było naprawdę skuteczne.

Maska do włosów

Nie tylko skóra twarzy cierpi w czasie zimy. Swój ciężki czas mają także włosy, schowane pod czapką lub kapturem. Ich stan często pozostawia wiele do życzenia po jesienno-zimowym sezonie. Warto wspomóc je dobrą maską do włosów, która nawilży i dostarczy składników odżywczych. To także dobry sposób na wzmocnienie osłabionych cebulek.