Jak zadbać o skórę odwodnioną? 

Mimo że zdecydowana większość osób nie zdaje sobie z tego sprawy, to problem odwodnionej skóry może dotykać zarówno osoby posiadające skórę suchą, jak i tłustą czy mieszaną. Choć objawy odwodnienia mogą przybierać różne postacie, to najczęściej dostrzegalne są bezpośrednio po kąpieli na twarzy lub na całym ciele. Jak zadbać o odwodnioną skórę? 

Skóra odwodniona

Niejednokrotnie zdarza się, że skóra odwodniona mylona jest ze skórą suchą. Są to jednak dwa odrębne problemy skórne, które wymagają zupełnie innego podejścia i sposobów pielęgnacji. Więcej o objawach i przyczynach skóry odwodnionej pisaliśmy tutaj. Należy wspomnieć jednak, że odwodnienie skóry jednoznacznie wiąże z utratą blasku, sprężystości, a także uczuciem ściągnięcia – zwłaszcza po myciu. Odpowiednia terapia jest jednak w stanie diametralnie odmienić jej wygląd. Podstawą jest dostarczanie organizmowi odpowiedniej ilości wody, czyli minimum 1,5 litra wody dziennie. 

Zaleca się również unikanie przebywania w suchych i klimatyzowanych pomieszczeniach. Pielęgnacja powinna opierać się na zastosowaniu delikatnych produktów, przeznaczonych do tego typu cery. Szeroką ofertę produktów dedykowanych dla cery suchej i odwodnionej oferuje Dermalogica, czyli specjaliści w dziedzinie pielęgnacji skóry. Kosmetyki te sprawią, że skóra odwdzięczy Ci się w możliwe najlepszy sposób, czyli zdrowym i pięknym wyglądem! Zastanawiasz się jak dbać latem o suchą skórę? Odpowiedź tutaj

Pielęgnacja skóry odwodnionej

W walce z uczuciem ściągnięcia niezwykle ważna jest regularność, a także odpowiedni sposób użycia. Kluczowe jest stosowanie się do zaleceń producenta i wskazówek zamieszczonych na etykiecie. 

Zarówno posiadaczki, jak i posiadacze skóry odwodnionej powinni chronić ją przed promieniami słonecznymi. Latem bezpośrednio po wyjściu z basenu należy nawilżyć skórę! Tylko tym sposobem możliwe jest ograniczenie niekorzystnego działania chloru.