Jakie herbaty można pić w ciąży?

Ciąża to wyjątkowy moment w życiu każdej kobiet, który szczególnie na początku wymaga dostosowania. Właśnie dlatego spożywanie niektórych posiłków, jak i picia niektórych napoi, nie jest zalecane. Jakie herbaty można pić w ciąży?

Wiele ciężarnych, słysząc o prozdrowotnych i dobroczynnych właściwościach płynących z picia zielonej herbaty uważa, że mogą ją spożywać bez ograniczeń. Jest to jednak mit, który należy możliwie jak najszybciej obalić. Oczywiście nie wszystkie rodzaje są niewskazane. Poniżej przedstawiamy, po jakie napary z powodzeniem sięgać kobiety oczekujące na przyjście potomstwa na świat. Zmagasz się z cukrzycą ciążową? Zapraszamy tutaj

Jeden, z rodzajów herbat, które mogą w zasadzie bez ograniczeń pić ciężarne, jest herbata rooibos. Nie zawiera bowiem kofeiny i jest bogata w drogocenne antyoksydanty. Co więcej, ma pozytywny wpływ na układ pokarmowy, z powodzeniem mogą sięgać po nią również najmłodsi członkowie rodziny. Sporo miłośników naparów spożywa ja w połączeniu z  miodem i cytryną. To jedno z tych połączeń, które nigdy się nie nudzi.  

Herbata ziołowa a ciąża 

Kobietom w ciąży zaleca się picie herbat ziołowych. Szeroką gamę najróżniejszych naparów znajdziesz m.in. w sklepie internetowym. Napary ziołowe nie zawierają kofeiny, a dodatkowo nawadniają, dostarczają cennych składników odżywczych, a także mogą okazać się pomocne w zminimalizowaniu dolegliwości ciążowych.

I tym sposobem herbata imbirowa, podobnie jak miętowa, doskonale poradzi sobie z porannymi mdłościami, a herbata z mniszka lekarskiego poradzi sobie z zatrzymaniem się wody w organizmie. Gołym okiem widać, że ciężarne kobiety wbrew pozorom wcale nie muszą rezygnować z picia ulubionych naparów. Ważne jest jednak zachowanie umiaru i wybór odpowiednich rodzajów.