Oczyszczanie organizmu z toksyn – domowe sposoby

oczyszczanie organizmu z toksyn domowe sposoby

Tak jak obiecaliśmy w poprzednim wpisie, kontynuujemy temat oczyszczania organizmu i tym razem dajemy wskazówki, jak powinno przebiegać oczyszczanie organizmu domowymi sposobami. Zachęcamy do lektury!

Jednodniowa oczyszczająca dieta

Skutecznym sposobem na szybki detoks w domowym zaciszu jest oczyszczająca dieta, trwająca zazwyczaj jeden dzień. Możemy zdecydować się na smaczne owocowe menu, oparte jedynie o wybrane owoce i soki. Należy przygotować od 6 do 8 posiłków, przyjmując je w regularnych odstępach czasu. Taka krótka dieta pomoże usunąć z organizmu zbędne produkty przemiany materii, a zarazem dostarczy nam wielu cennych witamin i minerałów. Dobrym rozwiązaniem może okazać się także 24-godzinna głodówka, w trakcie której będziemy jedynie wypijać duże ilości wody oraz ziołowych naparów. To jeden z najczęściej wybieranych domowych sposobów na oczyszczanie organizmu.

Picie oczyszczających ziół

W supermarkecie bądź sklepie ze zdrową żywnością bez trudu zakupimy różnorodne herbaty, oparte o zioła, które umożliwiają oczyszczanie organizmu z toksyn. Domowe sposoby na detoks za pomocą naparów mogą polegać na spożywaniu zielonej herbaty, będącej cennym źródłem antyutleniaczy o licznych prozdrowotnych właściwościach. Ponadto warto także sięgnąć po szklankę herbaty o działaniu moczopędnym, która w swoim składzie będzie zawierać pokrzywę, trójbarwnego fiołka lub mniszek lekarski.

Brak energii, zły humor i pojawienie się nieprzyjemnych dolegliwości to wyraźne sygnały, które powinny skłonić nas do oczyszczenia organizmu.  domowymi sposobami. Odpowiednia dieta lub głodówka, odstawienie używek, picie dużej ilości wody i naparów ziołowych oraz regularna aktywność fizyczna pomogą w pozbyciu się szkodliwych toksyn, przywracając nam chęci do życia i doskonałe samopoczucie.