Skóra – Twoje trofeum

Jeśli spędziłeś jakikolwiek czas oglądając filmy o urodzie lub czytając posty na blogach na temat wizerunku ciała, prawdopodobnie usłyszałeś to samo zdanie: “Twoje ciało nigdy nie jest bezwartościowe”. To ważna wiadomość do usłyszenia i taka, z którą całkowicie się zgadzamy. Twoje ciało jest źródłem zarówno dumy; jest świadectwem twojej genetyki i twoich doświadczeń życiowych, a także odbija się na tobie w sposób, o którym możesz nawet nie wiedzieć. Wszyscy mamy różne ciała i dla niektórych osób może to oznaczać, że czują się niemile widziani lub wstydzą się swoich kształtów. Ale nasze ciało nas nie definiuje – podobnie jak kolor skóry, pochodzenie etniczne, waga, wiek czy inne cechy. Wygląd naszego ciała może być dla niektórych źródłem poczucia własnej wartości, a dla innych – izolacji. Jest to coś, co każdy może zrozumieć, gdy sam ujmie to w słowa: Wszyscy mamy ciała takie jak nasze.

Skóra, podobnie jak wizerunek ciała, jest dla wielu osób źródłem poczucia własnej wartości

Twoja skóra jest najbardziej widoczną częścią ciała, więc kluczowe jest, aby czuć się z nią dobrze. Ponadto ma wyjątkową zdolność do odzwierciedlania zarówno twojego zdrowia, jak i emocji. Daje ci energię i utrzymuje ciepło, gdy jesteś na zewnątrz, a także chroni cię przed promieniami ultrafioletowymi, gdy jesteś w środku. Co więcej, skóra jest największym organem w Twoim ciele, co sprawia, że jest głównym celem produktów podnoszących samoocenę.

Twoja skóra, podobnie jak wizerunek ciała, jest źródłem dumy

Dla niektórych osób jedyną rzeczą, która przychodzi do głowy, gdy myślą o swojej skórze, jest zmartwienie. Martwią się o starzenie się, zmarszczki, obwisłą skórę, o to, co myślą o nich inni (i to jest dobra rzecz), ale jeśli chodzi o posiadanie konkretnego problemu.

Trudno jest czuć się bezpiecznie we własnej skórze

Oto trzy sposoby, dzięki którym możesz czuć się bezpiecznie we własnej skórze. Zapewnienie bezpieczeństwa najważniejszej osobie na świecie – Tobie. Niezależnie od tego, na jakim etapie życia jesteś, posiadanie kogoś, z kim możesz porozmawiać, wypracowanie systemu wsparcia, na którym możesz się oprzeć, oraz planu, który pomoże Ci zadbać o siebie, jest bezcenne. Upewnij się więc, że jesteś bezpieczna, stosując się do tych 11 najlepszych praktyk. Znajdź czas dla siebie – także ten przeznaczony na pielęgnacje i dbanie o siebie. Utrzymywanie skóry w stanie nawilżenia. Woda jest jednym z najważniejszych organów w twoim ciele, więc upewnij się, że pijesz jej wsytarczająco dużo! Dobre nawyki dotyczące snu. Korzystanie z wysokiej jakości produktów do ciała. Ważne jest, aby wypróbować preparaty na własnej skórze. Wykonywanie wystarczającej ilości ćwiczeń. Ćwiczenia są ważne, ale jeszcze ważniejsze jest, aby znaleźć w sobie pasję do ich wykonywania.