3 sporty, które możesz uprawiać po kontuzji kolana

Uszkodzenie kolana zdarza się zarówno osobom mało aktywnym fizycznie, jak i sportowcom. Po kontuzji wskazana jest rekonwalescencja, trwająca co najmniej kilka tygodni, lecz po upływie tego czasu można bez obaw wrócić do sportu. Oto 3 aktywności, które można uprawiać po kontuzji kolana.

Joga

Joga jest bezpiecznym sportem dla osób po kontuzjach, cierpiących na schorzenia kręgosłupa oraz mających problemy z nadwagą. Dzięki niej wzmacnia się mięśnie, poprawia równowagę i elastyczność stawów. Ciało staje się sprężyste i gibkie, a rodzaj assan można bez trudu dobrać do aktualnej sprawności fizycznej.

Pływanie

Pływanie to jeden z niewielu sportów, który działa ogólnorozwojowo na cały organizm i jednocześnie nie obciąża stawów. Woda zmniejsza napięcie mięśni i odciąża stawy, dzięki czemu kolano po kontuzji przestaje być problemem.

Pilates

Pilates to połączenie baletu, jogi i ćwiczeń izometrycznych. Polega na napinaniu różnych partii mięśni, dzięki czemu są one mocniejsze i elastyczniejsze. System ćwiczeń pomaga odciążyć kręgosłup i ujędrnić ciało, a możliwość dobrania ćwiczeń do potrzeb każdej osoby zmniejsza ryzyko ponownego uszkodzenia kolana.