Dieta Dukana – główne założenia

Dieta doktora Dukana ma miliony zwolenników na całym świecie. Jadłospis ułożony przez francuskiego lekarza wybrała nawet sama Kate Middleton, gdy zrzucała kilogramy przed ślubem z księciem Williamem. Jakie są główne założenia diety białkowej?

Białko podstawą codziennego jadłospisu

Doktor Pierre Dukan ułożył jadłospis, który pomaga schudnąć bez konieczności liczenia kalorii, głodzenia się i uprawiania sportów. Dieta jest przeznaczona jedynie dla dorosłych, zdrowych osób. Kilogramy znikają w szybkim tempie, co motywuje do dalszego stosowania diety. Głównym złożeniem Dukana jest spożywanie maksymalnej ilością białka. Dukan zakazuje spożywania węglowodanów i tłuszczów.

Proteiny są trawione przy wykorzystaniu tłuszczów, dlatego ich brak w jadłospisie oznacza, że organizm w procesie trawienia zużyje zapasy tkanki tłuszczowej zgromadzonej pod skórą. Dzięki temu utrata wagi jest szybka, a jej spadek jest związany ze spalaniem tłuszczu, a nie mięśni. Stosując się do diety Dukana, można schudnąć i utrzymać nową wagę ciała bez wyrzeczeń.