Dobieranie kolorów ubrań. Proste zadanie czy wyzwanie?

dobieranie kolorów ubrań

Dobieranie kolorów ubrań niestety nie dla każdego jest prostym zadaniem. Jedni w takiej sytuacji udają się do stylisty, inni proszą o poradę kogoś, kto zna się na tych kwestiach, a jeszcze inni szukają pomocy w czeluściach Internetu. Mamy nadzieję, że dzięki naszemu artykułowi wiele osób zrozumie, że dobieranie kolorów ubrań wcale nie musi spędzać snu z powiek i wcale, wbrew pozorom, nie wymaga specjalistycznej wiedzy.

Koło barw pierwszą pomocą w dobieraniu kolorów ubrań

Koło barw zdecydowanie pomaga w doborze odpowiednich barw. Można je bez problemu znaleźć w Internecie. Korzystanie z koła barw nie jest trudne. Chodzi o to, by zestawiać ze sobą barwy, które leżą po przeciwległych stronach. Żółty z fioletem? A może czerwień z zielenią? Wydaje Ci się, że te zestawienia nie pasują? Spróbuj połączyć te kolory, a przekonasz się, że warto korzystać z pomocy koło barw i… że koło barw nie kłamie!

dobieranie kolorów

Dobieranie kolorów ubrań o pokrewnych odcieniach

Czy trzeba unikać łączenia barw, które są położone obok siebie? Absolutnie nie. Wówczas mamy do czynienia z kolorami pokrewnymi, które w zestawieniu prezentują się wręcz doskonale. Jeśli rezygnujemy z kontrastów, wówczas nasza stylizacja będzie miała zdecydowanie delikatniejszy, grzeczniejszy, bardziej stonowany charakter.

Dobieranie kolorów ubrań monochromatycznych

Spójną i elegancką stylizację można uzyskać łącząc ze sobą ten sam kolor, jednak w różnych tonacjach. Odcienie poszczególnych kolorów idealnie ze sobą współgrają, jednak nie można przesadzać. Warto wybrać maksymalnie 3 różne tonacje tego samego koloru w stylizacji.

A zatem, czy dobieranie kolorów ubrań jest wyzwaniem czy łatwym zadaniem?