Jak ćwiczyć w domu?

sprzęt do ćwiczenia w domu piłka gimnastyczna skakanka hantle

Wiele osób zastanawia się, co zrobić, by umożliwić sobie trenowanie we własnym domu. Okazuje się, że tak naprawdę zarówno w małym, jak i przestronnym mieszkaniu można bez przeszkód ćwiczyć. Wystarczy zastosować się do kilku poniższych wskazówek.

Zaplanuj treningi

Systematyczność jest niezwykle ważna. Warto zaplanować o jakich porach dnia i przez jaki czas będziemy trenować. Nie powinno to jednak być rzadziej niż trzy razy w tygodniu i nie powinno trwać każdorazowo krócej niż trzydzieści minut.

Przygotuj miejsce

Przestrzeń do ćwiczeń nie musi być duża, jednak warto zadbać o to, by w pobliżu nie znajdowały się przedmioty, które można niechcący strącić lub które mogą przeszkadzać w swobodnym ćwiczeniu. W miejscu, w którym zamierzasz przeprowadzić trening warto położyć wygodną matę, przeznaczoną w szczególności do ćwiczeń w pozycji leżącej.

Przygotuj przyrządy

Tak naprawdę na początek wystarczy mata oraz… ciężar własnego ciała. Dla urozmaicenia treningu można dodać także ćwiczenia z wykorzystaniem takich sprzętów, jak:

  • skakanka,
  • taśmy TRX;
  • hantle;
  • drążek;
  • piłka gimnastyczna;
  • gumy oporowe.

Skup się

W domu bardzo łatwo rozproszyć się. Każda rozmowa, telefon, myśli o tym, co jeszcze trzeba zrobić zdecydowanie stanowią przeszkodę w wykonywaniu ćwiczeń. Dlatego warto skupić się na treningu oraz na tym, by wykonywać ćwiczenia poprawnie, zgodnie z zaleceniami.

Zadbaj o dietę

Dieta bogata w witaminy i różnorodne składniki odżywcze jest niezbędna do tego, by organizm mógł się regenerować. jeśli chcemy zatem, by nasze treningi nie szkodziły naszemu zdrowiu, a wręcz przeciwnie, to warto zadbać o zdrowe odżywianie. W lodówce nie powinno zabraknąć nabiału, chudego mięsa, ryb, owoców i warzyw. Zdecydowanie zniknąć za to z szafek powinny słodycze, słone przekąski, dania w proszku oraz napoje gazowane.