Kosmetyczka diabetyka, co powinno się w niej znaleźć?

kosmetyczka

Osoby chore na cukrzycę bezdyskusyjnie wymagają nieco bardziej zaawansowanej pielęgnacji skóry. Dzieje się tak głównie przez wzgląd na fakt, że skóra diabetyków jest bardziej delikatna, wrażliwa i podatna na podrażnienia, przesuszenie, zaczerwienienie. Co powinno zatem znaleźć się w kosmetyczce osoby dotkniętej cukrzycą?

Kosmetyki kolorowe bez alkoholu

Diabetycy oczywiście mogą korzystać z kolorowych kosmetyków, jednak sprawdzonych marek. Tusz, cienie, podkład, fluid, to wszystko należy sprawdzić pod kątem zawartości alkoholu. Ten bowiem, wysusza i powoduje podrażnienia. A tego właśnie należy unikać przy tak delikatnej i wrażliwej skórze.

Kosmetyki nawilżające

Kremy do twarzy, balsamy, kremy do stóp. To wszystko powinno znaleźć się w kosmetyczce, którą zabieramy w podróż oraz tej, która stoi na półce w łazience. Diabetycy ze szczególną troską i uwagą powinni dbać o skórę na całym ciele. Powinni korzystać z dobrych, sprawdzonych kosmetyków, które można kupić. Mocno nawilżające balsamy, kremy do twarzy oraz kremy do stóp powinny zawsze być w zasięgu ręki!

Olejki i żele natłuszczająca do kąpieli

Wiele preparatów do mycia zawiera składniki, które przesuszają skórę. To uczucie zna każdy z nas, gdy po wytarciu czuje nieprzyjemne ściągnięcie, pieczenie, dyskomfort. Bez balsamu ani rusz! Ogromną różnice robi korzystanie z wysokiej jakości żeli oraz olejków, które natłuszczają. Zdecydowanie warto korzystać z ich dobroczynnego działania!