Mieszkania w Warszawie: tanieją czy drożeją?

mieszkania w warszawie

Sytuacja związana z pandemią wpłynęła na wiele dziedzin i branż, w tym także na rynek nieruchomości. Koronawirus zamroził gospodarkę, co miało także realne przełożenie na ceny mieszkań w Warszawie. Wiele osób na tej sytuacji straciło, ale też wiele osób liczyło i nadal ma nadzieję, że ta sytuacja wpłynie na spadek cen mieszkań w Warszawie. Czy to możliwe? Czy ceny mieszkań w Warszawie obniżą się w związku z pandemia koronawirua? Spróbujemy udzielić odpowiedzi na to pytanie w naszym artykule!

Obecne ceny mieszkań w Warszawie

Obecnie, spadek ceny za sprzedaż mieszkań nie wykazuje zbyt wielkich wahań. Różnice w cenach mieszkań w Warszawie dotyczą raczej wynajmu. W żadnych z badanych przez NBP większych miast nie zaobserwowano spadku cen. Wręcz przeciwnie. Zaobserwowano wzrost cen w stosunku do roku poprzedniego

Rynek mieszkań w Warszawie

Na rynku mieszkaniowym w Warszawie można zaobserwować sytuację stabilizacji cen z tendencją do delikatnego wzrostu. Mieszkania w Warszawie z rynku wtórnego i pierwotnego nadal cieszą się ogromnym zainteresowaniem kupujących. Nadal największą popularnością cieszą się mieszkania w Warszawie, zlokalizowane na Żoliborzu (na przykład inwestycja Dom pod Szóstką, na Mokotowie, Ochocie oraz w Śródmieściu. I nie ma w tym nic dziwnego, wszak to właśnie te lokalizacje umożliwiają szybką komunikację, tak ważną w tak dużym mieście, jak stolica.

Mieszkania w Warszawie, czy jest szansa na obniżkę cen?

Obecnie nic nie zapowiada, by mieszkania w Warszawie staniały. To niestety nie jest dobra informacja dla tych, którzy nastawiają się na kupno mieszkania w niezwykle atrakcyjnej cenie. Oczywiście, okazje zdarzają się i trzeba śledzić portale, ogłoszenia, odwiedzać biura deweloperów.