Mieszkanie w mieście czy dom pod miastem. Co wybrać?

dom pod miastem

Odwieczny spór i dylemat, co wybrać mieszkanie w mieście czy dom pod miastem nie traci na aktualności. Każde rozwiązanie ma bowiem zarówno swoje plusy, jak i minusy. Warto je poznać, by móc podjąć trafną decyzję, bowiem jak wiadomo, zakup nieruchomości to zwykle inwestycja na lata.

Mieszkanie w mieście. Zalety i wady

Mieszkanie w mieście to duży komfort oraz wygoda dla niezmotoryzowanych. Dzięki rozwiniętej komunikacji, szczególnie w większych miastach, możemy bez problemu dotrzeć do każdego punktu autobusem, tramwajem, metrem. To także o wiele bardziej ekonomiczne rozwiązanie niż poruszanie się własnym autem. Nie można także wspomnieć o tym, że jest to także rozwiązanie o wiele lepsze dla naszej planety, środowiska. Obecnie deweloperzy budują osiedla, które zapewniają szybki dostęp do wszystkich ważnych punktów usługowych, handlowych. Mieszkanie w mieście pozwala zatem załatwić wszelkie sprawunki szybko, dzięki czemu my mamy więcej czasu dla siebie samych. A tego, jak wiadomo, zawsze brakuje. Wadą, która pierwsza przychodzi na myśl jest ewentualny hałas i smog, czyli standardowe problemy związane z życiem w miejskiej dżungli.

Dom pod miastem. Zalety i wady

Dom pod miastem to marzenie wielu z nas. Zakup działki i wybudowanie domu niekiedy jest nawet bardziej opłacalne, tańsze niż kupno kilkudziesięciu metrów kwadratowych w mieście. Życie poza miastem niesie za sobą spokój, czystsze powietrze. To doskonała opcja dla osób, które dość mają już mieszkania w mieście, sąsiadów zza ściany, problemów ze znalezieniem miejsca parkingowego w godzinach popołudniowych. Jednak nie ma się co oszukiwać, dojazd do pracy w mieście czy załatwienie wszelkich sprawunków na pewno zajmie nam wówczas więcej czasu. Ciężko też wyobrazić sobie życie poza miastem bez samochodu. Należy także pamiętać, że moment, w którym dzieci idą do szkoły wiąże się z planem, kto, o której godzinie i jak podwiezie malucha do placówki edukacyjnej.