Trzy kroki do regularnego joggingu

bieganie

Bieganie to sport praktycznie dla każdego. Nie wymaga ogromnych nakładów finansowych, nie wymaga trenera, nie wymaga nawet obecności innej osoby obok ani specjalistycznego sprzętu. Jak zatem zacząć uprawiać jogging?

Kup dobre buty do biegania

To rzecz, na której nie powinieneś oszczędzać. Buty do biegania muszą być wygodne, odpowiednio dobrane, dzięki czemu zminimalizujesz ryzyko kontuzji. A tych przy rozpoczynaniu przygody z jakąkolwiek dyscypliną sportową, nie brakuje. Nieco droższe modele obuwia będa nie tylko bardziej wytrzymałe, ale także zmotywują Cię do tego, by z nich korzystać.

Znajdź miejsce do biegania

To, gdzie się biega ma dość duże znaczenie. Najlepszym miejscem do biegania są bowiem dość zróżnicowane tereny. Warto, by czasem było z górki, czasem pod górkę, czasami asfalt, czasami leśne tereny. te ostatnie są najkorzystniejsze dla zdrowia z wielu względów, także przez wzgląd na amortyzację.

Postaw sobie cel

Każdy rozpoczyna przygodę z joggingiem z nieco innego powodu. Jedni chcą schudnąć, inni wyrzeźbić sylwetkę, jeszcze inni przygotować się do maratonu i poprawić swoje wyniki, możliwości. Bez względu na to, co nami powoduje, cel jest ważny. Pomaga skupić się i zdyscyplinować. Warto pamiętać, by nie stawiać sobie od razu wygórowanych celów, np. że w miesiąc schudnę do optymalnej wagi. W każdej dyscyplinie sportowej liczy się zdrowy rozsądek, bowiem w przeciwnym razie może dojść do przetrenowania.